среда, 9 декабря 2015 г.

10 грудня 2015 року відбудеться VI Міжнародна природознавська гра "Геліантус-2015"


10 грудня 2015 року відбудеться традиційна Міжнародна природознавська гра "Геліантус "для учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. 
     Брати участь зможуть усі бажаючі школярі без жодного попереднього відбору. Учасникам 1-4, 5-6, 7-8, 9 і 10-11-х класів буде запропоновано відповідно до 16, 20, 28, 36 і 40 завдань про навколишні явища з точки зору фізики, хімії, біології і географії. Усі питання будуть пов'язані з наступними об'єктами: ЗІР, НЮХ, СМАК І ОРІЄНТАЦІЯ. При виконанні завдань розв’язки описувати не потрібно, досить вибрати із запропонованих варіантів відповіді правильну і відмітити її номер на спеціальному бланку. Щоб взяти участь у конкурсі в 2015 р. відповідальним за проведення гри необхідно звернутися із запитом за адресою, : http://helianthus.com.ua Реєстрація учасників здійснюється координаторами гри в школі (або районі, місті) у термін з 01.09.2015р. по 15.11.2015 р.на сайті у розділі «Реєстрація у грі» або зателефонами оргкомітету гри. Просимо довести до відома педагогічних колективів загальноосвітніх навчальних закладів інформацію про організацію та проведення VІ Міжнародної природничої гри «Геліантус-2015». 
     Детальну інформацію щодо умов проведення гри можна отримати на сайті: http://helianthus.com.ua/ або за телефонами оргкомітету гри: (095)-945-60-90, (067)-789-56-42, (063)-113-00-33. 
На початку березня, після обробки бланків, школи отримають відомості з результатами своїх учасників і місцем кожного в міжнародному і загальноукраїнському списку своєї паралелі, всі учасники гри - відповідні сертифікати, а кращі - призи.

четверг, 3 декабря 2015 г.

Спасибі від мам. Світла тобі пам'ять...


4 грудня, День інформатики

4 грудня 1948 року - день народження радянської інформатики. Зацікавившись публікаціями про цифрові обчислювальні машини, що з’явилися наприкінці 40-х років, член-кореспондент АН СРСР по Відділенню технічних наук І. С. Брук стає активним учасником наукового семінару, який обговорював питання автоматизації обчислювальної техніки.
Перший у світі цифровий комп’ютер з програмним керуванням - ZUSE Z3 (1941).

Як створити блог!?


вторник, 1 декабря 2015 г.

1 грудня, Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Всесвітній день боротьби зі СНІДом
З часів гріхопадіння в історії людства спостерігалося безліч найрізноманітніших вкрай негативних явищ. Якщо виключити згубні природні катастрофи, а так само здавалося б нескінченну низку віроломних кровопролить, в яких так досягло успіху наше людство і спробувати виділити якісь ще події, які запопадливо підкошували наші з вами життя, то безсумнівно ми зупинимося на жахливих і вкрай жорстоких епідеміях смертельних для людини хвороб. Одна з останніх епідемій нашої сучасності була прозвана чумою 20-го століття - синдром набутого імунного дефіциту, скорочено - СНІД. Не дивлячись на досягнення нашої прогресивної науки ми на превеликий жаль змушені констатувати, що вона ще далеко не закінчена. Її масштаб, цинічність і підступність, досі не може залишити байдужим жодної більш-менш розсудливої людини. Офіційна статистика поширення синдрому набутого імунного дефіциту все змушує нас відчувати глибоку тривогу. З часів виявлення і виділення цієї хвороби в окрему категорію пройшло вже багато часу. За опублікованими в 2007-му році даними цей вірус почав розповсюджуватися з Африки приблизно з 1969-го року. Спочатку на Гаїті, потім потрапив в Сполучені Штати Америки, потім далі по всьому світу. Вчені сподівалися швидко приборкати хвилю цієї епідемії, так як шляхи розповсюдження цього вірусу були встановлені цілком виразно вже в 1985-му році - через кров, і в соціальному середовищі навіть з’явився сарказм з приводу цієї недуги, так як вона в першу чергу торкнулася людей з не традиційної сексуальної орієнтацією, людей які займаються проституцією і середу наркозалежних, але її швидкість і її маневреність поставили під сумнів цю легковажну надію.